port-literacki-gdansk

 

W dniach 18-20 sierpnia do Gdańska zawinie Port Literacki, festiwal, który od lat przywraca poezji należne jej miejsce. Tu debiutowali i występowali najważniejsi współcześni poeci, a swoje książki publikował Tadeusz Różewicz. Gościem Portu Literackiego w Gdańsku będzie m. in. Vanni Bianconi, poeta nominowany do Nagrody Europejskiego Poety Wolności w 2016 roku. 

Port Literacki odwiedzi Gdańsk po raz pierwszy. Na Długim Targu powstanie Miasteczko literackie, które na kilka dni stanie się poetyckim sercem miasta. Będzie to miejsce spotkań poetów polskich i zagranicznych, twórców debiutujących i tych znanych szerszej publiczności, a wszystko w wakacyjnym klimacie tętniącego życiem Starego Miasta.

19 sierpnia Vanni Bianconi weźmie udział w czytaniu z antologii Szyby są cienkie z wierszami współczesnych szwajcarskich poetów, piszących po włosku. Spotkanie, w którym wezmą udział również Massimo Gezzi oraz Justyna Orzeł, jedna z pomysłodawców antologii, poprowadzi Tadeusz Dąbrowski, dyrektor artystyczny festiwalu Europejski Poeta Wolności. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00 w Miasteczku literackim.

 

Szczegółowy program Portu w Gdańsku znajduje się na stronie:http://portliteracki.pl/pogodzinach/static/port-w-gdansku/. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

W przypadku deszczowej pogody spotkania odbędą się w Instytucie Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40.