Drodzy Państwo, już za chwilę opublikujemy program Festiwalu Europejski Poeta Wolności 2022 – przypominamy, że już 9-11 czerwca w Gdańsku spotkamy się ze wspaniałym gronem (nie tylko) europejskich poetów i poetek, tłumaczy i tłumaczek, artystów i artystek…

Czego tym razem można się spodziewać?

Tradycją Festiwalu jest cykl spotkań poświęconych twórczości nominowanych do Nagrody poetów i poetek, z którymi porozmawiają Zofia Król i Jakub Kornhauser. Międzynarodowe grono autorów zasilą zaproszone poetki z Syrii – Souzan Ali, Gruzji – Eka Kevanishvili, Ukrainy – Iryna Ciłyk i Angoli – Aaiún Nin. Nie zabraknie oczywiście ważnych głosów polskiej poezji, m.in. Jerzego Jarniewicza, Anny Adamowicz, Bartosza Sadulskiego, Agaty Puwalskiej czy Radka Jurczaka.


Porozmawiamy o rzeczach nieprostych, np. o roli i znaczeniu poezji w czasie konfliktów wojennych, ale też pozwolimy odpocząć zmysłom podczas zanurzonych w muzyce wieczornych czytań poezji. W cyklu interwencji artystycznych i performansów sprawdzimy, jak sztuka wchodzi w dyskurs z poezją – umożliwią nam to działania przygotowane przez Honoratę Martin, Karola Tymińskiego i Wojtka Blecharza. Szczegóły programu ogłosimy już wkrótce!


Podczas Festiwalu spotkamy się w: Instytucie Kultury Miejskiej, NOMUS. Nowym Muzeum Sztuki w Gdańsku, Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, 100czni, Olivia Garden, Mlecznym Piotrze.
Przypominamy: Festiwal Europejski Poeta Wolności 2022, 9-11 czerwca, Gdańsk. Do zobaczenia!