Dźwiękowisko z utworami poetów i poetek nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020 to produkcja w reżyserii Adama Nalepy z muzyką Marcina Mirowskiego i poezją czytaną przez Justynę Bartoszewicz, Monikę Chomicką, Sylwię Górę, Marcina Miodka, Weronikę NawieśniakAdama Turczyka Robert Ninkiewicza. Całość do odsłuchania jest dostępna jest na kanale Spotify oraz Soundcloud Instytutu Kultury Miejskiej. Niech trwa poetyckie lato, które zwieńczy wręczenie Nagrody Europejski Poeta Wolności.  

Muzyka, dźwięki, poezja. Czym jest wolność?  Opowiadają o tym poeci nominowani do Nagrody Literackiej Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności 2020: Zwiad RatianiAntoine CassarDarko CvijetićAgnė Žagrakalytė, Jean Portante, Inga Gaile, Sinéad Morrissey, Balša Brković. Dźwiękowisko zabiera słuchaczy i słuchaczki w literacką podróż po kontynencie europejskim – od Irlandii przez Bałkany po kraje bałtyckie. Dodatkowo, na Spotify IKM wkrótce pojawią się obszerne, dodatkowe nagrania poświęcone każdemu z twórców.  

Nietypowa produkcja dźwiękowo-teatralna w reżyserii Adama Nalepy złoży się na poetycki podcast IKM na SpotifyReżyser przekuł pierwotny pomysł gali wręczenia Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020 w dźwiękowisko, które prezentuje nominowanych twórców i ich tłumaczy. Za dramaturgię produkcji odpowiadała Małgorzata Fijas, muzykę stworzył Marcin Mirowski – pomysłodawca i założyciel filmowej orkiestry symfonicznej The Film Harmony Orchestra, kompozytor-rezydent Filharmonii Lubelskiej, a dźwięk montowali Marcin Dymiter i Cezary Joczyn.