Najciekawsze fakty i cytaty Europejskiego Poety Wolności znalazły się w infografikach Jakuba Woynarowskiego, znanego artysty, twórcy komiksów, esejów wizualnych, filmów i instalacji. W książce Wolne słowa. Zestaw podręczny do ćwiczeń indywidualnych i zbiorowych pod redakcją Grzegorza Jankowicza i Zofii Król, pełnią funkcję swoistego wstępu do twórczości każdego z poetów. 

HASSAN-maleKliknij w obrazek, aby powiększyć

POLGAR-male

Infografiki Woynarowskiego nawiązują do tomów poezji, nominowanych do Nagrody Literackiej Miasta Gdańska i wydanych przed festiwalem Europejski Poeta Wolności w 2016 roku. Jest to twórczość Yahyi Hassana, Aniko Polgar, Siergieja Stratanowskiego, Daniela Jonasa, Lidiji Dimkovskiej, Vanniego Bianconiego oraz laureatki Nagrody, Any Blandiany. Zachęcamy do obejrzenia!

STRATANOWSKI-maleKliknij w obrazek, aby powiększyć

JONAS-maleKliknij w obrazek, aby powiększyć

DIMKOVSKA-maleKliknij w obrazek, aby powiększyć

BLANDIANA-male

Kliknij w obrazek, aby powiększyć

BIANCONI-maleKliknij w obrazek, aby powiększyć


Jakub Woynarowski – artysta-kurator, autor projektów z pogranicza teorii i praktyki wizualnej, w tym instalacji w Pawilonie Polskim na Biennale Architektury w Wenecji w 2014 r. Mieszka i pracuje w Krakowie. Urodził się 18 listopada 1982 roku w Stalowej Woli. Studiował na Wydziale Grafiki (dyplom w Pracowni Filmu Animowanego prof. Jerzego Kuci, 2007) oraz w Międzywydziałowej Pracowni Intermediów ASP w Krakowie. Prowadzi zajęcia w Pracowni Rysunku Narracyjnego na macierzystej uczelni.