Andrzej Bursa pisał w wierszu „jedenastoletni zakochany”: „jesteś za mały żeby kochać a za duży żeby płakać”. Jeśli (tak jak bohater wiersza Bursy) jesteś zbyt często traktowany/a niepoważnie, tylko dlatego, że masz kilkanaście lat i marzysz o znalezieniu przestrzeni, w której ktoś wreszcie potraktuje Twoje przemyślenia, uczucia i frustracje na serio – zajrzyj do wierszy!

W pasmie dla dzieci i młodzieży Europejskiego Poety Wolności zapraszamy na warsztaty z Zuzanną Salą. „Poezja jako lekcja empatii” to zajęcia skierowane do uczniów 7-8 klas szkoły podstawowej. Spojrzymy na poezję jako na miejsce spotkania i zrozumienia, niezależnie od wieku, płci czy innych różnic. Zapoznamy się z różnorodnymi językami poetyckimi, tak by każdy znalazł coś dla siebie i mógł odkryć swoją ulubioną poetkę.

Zuzanna Sala – doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych UJ. Publikowała teksty krytyczne w „Odrze”, „ArtPapierze”, „Wakacie” i „Nowej Dekadzie Krakowskiej”. Członkini zarządu fundacji KONTENT. Nauczycielka języka polskiego w liceum.

Warsztaty odbędą się w Instytucie Kultury Miejskiej (Długi Targ 39/40 w Gdańsku).
Do udziału zapraszamy całe klasy (grupy zorganizowane).
Informacje i zapisy: joanna.raftopulos@ikm.gda.pl, nauczyciel zapisuje jedną klasę.
2 terminy zajęć: 19 marca 2020 r. oraz 20 marca 2020 r. – godziny poranne (do ustalenia).