Z okazji Festiwalu Europejski Poeta Wolności i Światowego Dnia Poezji w dniach 17 – 20 marca Instytut Kultury Miejskiej organizuje akcję, dzięki której można zdobyć tomiki poetów i poetek nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności, a także rabat na kawę i inne przekąski. Dołączcie do akcji #PłacęWierszem!

– Już po raz drugi świętujemy Dzień Poezji w mediach społecznościowych. Wystarczy stworzyć wiersz i podzielić się nim na Facebooku lub Twitterze z dopiskiem #PłacęWierszem – mówi Monika Serafin z Instytutu Kultury Miejskiej. – Dla wszystkich zaangażowanych w akcję mamy nagrody, tomiki poezji twórców nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności – dodaje.

PlaceWierszem_IKM_marzec2016Ale to nie wszystko. Osoby, które w dniach 17 – 20 marca podzielą się swoimi wierszami w kawiarniach Sztuka Wyboru, Anima Cafe i Drukarnia Cafe i wrzucą je do specjalnych, oznakowanych skrzynek, dodatkwo otrzymają rabat na kawę i przekąski. Forma dowolna, przyjmujemy wiersze białe, krótkie haiku, wiersze wolne i toniczne. 

Wśród  wszystkich osób biorących udział w akcji zostanie wybrany zwycięzca, który dodatkowo otrzyma paczkę czytelniczą Festiwalu Europejski Poeta Wolności 2016 (płócienna torba, kubek, klips do czytania, przypinki, notes, książkę z poezją).

Wiersz w Internecie wystarczy napisać w komentarzu na Facebooku, na Twitterze lub wysłać na adres: redakcja@ikm.gda.pl. Jedna osoba może otrzymać tylko jeden tom. Czekamy na wasze wiersze do północy 20 marca. Ilość książek jest ograniczona, akcja trwa do wyczerpania promocyjnych egzemplarzy.

Adresy kawiarni:

Anima Cafe | ul. Świętego Ducha 11/13/17 | animacafe.pl (20 % na wszystkie produkty)

Drukarnia Cafe | ul. Mariacka 36 | www.drukarniacafe.pl (15 % na wszystkie produkty)

Sztuka Wyboru | ul. J. Słowackiego 19 | www.sztukawyboru.eu (20 % na wszystkie produkty, w tym książki)

Regulamin akcji


Międzynarodowy Festiwal Literatury Europejski Poeta Wolności, Gdańsk, 17 – 19 marca 2016

Dołącz do wydarzenia: http://bit.ly/festiwalepw2016.