Klub Siedmiu Przygód

baner_klub7przygod_www

 

Festiwal Europejski Poeta Wolności zaprasza do Klubu Siedmiu Przygód. W przedfestiwalowym pasmie dla młodych miłośników przygody przygotowaliśmy siedem wypraw inspirowanych Rumunią, Portugalią, Włochami, Danią, Macedonią, Rosją i Węgrami. Warsztaty i spotkania, łączące różne formy aktywności twórczej i artystycznej, przybliżą dzieciom dziedzictwo literackie i kulturowe krajów pochodzenia poetów nominowanych do Nagrody Europejskiego Poety Wolności w 2016 roku.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>

Na sobotnie poranki Klubu Siedmiu Przygód zapraszamy do Sieni Instytutu Kultury Miejskiej (Długi Targ 39/40, Gdańsk). 21 listopada najmłodszych czeka literacka przygoda w Rumunii, 12 grudnia zabierzemy wszystkich do Węgier, 9 stycznia – Danii, 23 stycznia – Portugalii, 6 lutego do Włoch, 20 lutego – Macedonii, a 12 marca do Rosji. Zwieńczeniem spotkań będzie spacer literacki dla dzieci, który odbędzie się w Światowym Dniu Poezji, 21 marca 2016 r.

PRZYGODA PIERWSZA: RUMUNIA (zobacz zdjęcia >>)

PRZYGODA DRUGA: WĘGRY (zobacz zdjęcia >>)

PRZYGODA TRZECIA: DANIA (zobacz zdjęcia >>

PRZYGODA CZWARTA: PORTUGALIA (zobacz zdjęcia >>)

PRZYGODA PIĄTA: WŁOCHY (zobacz zdjęcia >>)

PRZYGODA SZÓSTA: MACEDONIA (zobacz zdjęcia >>)


ROSJA NA HORYZONCIE!
Sobota, 12 marca 2016 r., Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40, Gdańsk.

Moduł 1 (zapisy zakończone)
11.00 – 12.00
Matrioszka – Rosjanka o japońskich korzeniach. Od skośnookiego mędrca do słowiańskiej ślicznotki
Uczestnicy warsztatów poznają historię matrioszek i sami spróbują, jak im wyobraźnia podyktuje, ozdobić laleczki stworzone przez Martę Tomaszewską-Gruszkę. „Efekt będzie ciekawy i dzieci będą mogły kreatywnie poszaleć” – zapewnia artystka, dyplomowana malarka i projektantka graficzna. Na co dzień artystka zajmuje się różnymi dziedzinami sztuk wizualnych, głównie malarstwem, którego tematem jest człowiek i jego emocje.

Warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 8-12 lat.
Prowadząca: Marta Tomaszewska-Gruszka

Moduł 2
12.30 – 13.30
„Czarna kura czyli mieszkańcy Podziemnego Królestwa” – czarodziejska opowieść dla dzieci

Performatywne czytanie baśni rosyjskiego pisarza Antoniego Pogorielskiego w wykonaniu Kazia Sponge oraz Anny Makowskiej-Kowalczyk.

Co jest waszym największym marzeniem? Gdyby któregoś dnia w waszym życiu pojawił się tajemniczy nieznajomy, który w zamian za udzieloną pomoc, spełniłby jedno, ale tylko jedno wasze marzenie, czy jesteście pewni, że dobrze byście wybrali?
„Czarna kura” to niezwykła opowieść o dobrym i niewinnym chłopcu Aloszy, do którego pewnego dnia uśmiechnął się los. Jednakże egoizm, lenistwo i samouwielbienie sprawiły, że odwrócili się od niego wszyscy bliscy, a na domiar złego skrzywdził mieszkańców tajemniczej krainy, której król obdarował Aloszę niezwykłym darem. Czy Alosza zdoła jeszcze naprawić swoje winy? Czy zrozumie gdzie popełnił błąd i czy krzywdy powinny zostać mu wybaczone?
Na literacką przygodę zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat

Na każde warsztaty obowiązują zapisy mailowe: katarzyna.buczek@ikm.gda.pl. W tytule maila proszę podać: moduł, imię, nazwisko oraz wiek dziecka i telefon kontaktowy do opiekuna.