Metafora poetycka w życiu codziennym? Zabawa w poezję w domu? Michał Rusinek, poeta i felietonista, poprowadzi dwa warsztaty podczas Festiwalu Europejski Poeta Wolności. Dorosłych zaprasza w piątek 23 marca, w godz. 16.00 – 18.00 do Instytutu Kultury Miejskiej na spotkanie Kolanko węża, czyli o metaforze nie tylko w poezji, dzieci z rodzicami i opiekunami w niedzielę 25 marca o godz. 11.00 na rodzinną zabawę w poezję i prozę.


23 marca, piątek, godz. 16.00 – 18.00, Instytut Kultury Miejskiej, s. 209

Kolanko węża, czyli o metaforze nie tylko w poezji, warsztat dla osób dorosłych.
Warsztaty mają na celu zwrócenie uwagi na poetycką (figuratywną) warstwę języka, jej archeologię i współczesność oraz zastosowanie w praktycznym dyskursie codziennym.

Obowiązują zapisy: warsztaty@ikm.gda.pl.


25 marca, niedziela, godz. 11.00 – 12.30, sień Instytutu Kultury Miejskiej

Zabawa rodzinna w poezję i prozę z Michałem Rusinkiem. Zajęcia będę poświęcone rodzinnemu rymowaniu, wspólnemu pisaniu opowiadania oraz radzeniu sobie z dziecięcymi i dorosłymi przekrętami… Warsztaty rodzinne, na które zapraszamy dzieci w wieku 7 – 10 lat oraz ich dorosłych opiekunów.

Obowiązują zapisy: warsztaty@ikm.gda.pl


Michał Rusinek urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka – z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi Jej fundację. Pracuje na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi wykłady z teorii literatury i retoryki. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku.