1 września 2020 roku Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na otwarte, plenerowe spotkanie z laureatkami Nagrody Europejski Poeta Wolności. O godz. 19:00 u zbiegu ulic Lawendowej i Straganiarskiej będzie można wysłuchać rozmowy z laureatkami: irlandzką poetką Sinéad Morrissey i jej tłumaczką – Magdą Heydel. Po spotkaniu warto zostać na „Wolne słowa. Nocne czytanie”, które w tym roku będzie literacką podróżą po Europie.

Spotkanie z laureatkami Nagrody poprowadzi Emilia Dłużewska, dziennikarka związana m.in. z Książki. Magazynem do czytania. Natomiast tuż po spotkaniu zapraszamy na „Wolne słowa. Nocne czytanie” w wykonaniu Marty Kalmus-Jankowskiej i Piotra Jankowskiego.

Wolne słowa. Noc literacka z polskimi pisarzami i pisarkami w 2019 roku

W tym roku sięgniemy po wiersze laureatów EPW od początku istnienia nagrody oraz do prozy eseistów i reportażystów, która osobisty, poetycki głos laureatów uzupełni o tło społeczno-kulturowe. Dwie płaszczyzny – poezja i proza – uzupełniają się, korespondują ze sobą i tworzą opowieść. Wysłuchamy jej w interpretacji zaproszonych do projektu aktorów – mówi Ana Matusevic z Instytutu Kultury Miejskiej.

Na scenie zobaczymy Martę Kalmus-Jankowską oraz Piotra Jankowskiego. Kuratorami tegorocznych Wolnych słów są Ana Matusevic oraz Piotr Mielcarek. Autorką i wykonawcą scenografii jest Aleksandra Jagła.

Wydarzenie jest bezpłatne, prosimy o zachowanie środków ostrożności w związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego.

Uczestnictwo w Wydarzeniu jest jednoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu wydarzenia >>