Z okazji Festiwalu Europejski Poeta Wolności i Międzynarodowego Dnia Poezji, który wypada 21 marca, Instytut Kultury Miejskiej organizuje akcję, w której można zdobyć tomiki poetów i poetek nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności oraz rabat na kawę. Dla osób, które wolą pisać swoją poezję obrazem przeznaczony jest konkurs na Instagramie pod hasłem „Uwiecznij poezję w mieście”. Akcja trwa do 25 marca.

– Po raz trzeci świętujemy Dzień Poezji w formie akcji #PłacęWierszem. Wystarczy w trzech wybranych miejscach: Sztuce Wyboru, pubie LOFT, Bibliotece pod Żółwiem oraz Księgarni Firmin zostawić swój wiersz w dowolnej formie. Dla wszystkich zaangażowanych w akcję mamy nagrody: tomiki poezji twórców sieci Versopolis, gadżety Festiwalu Europejski Poeta Wolności oraz zniżki na wybrane napoje w Sztuce Wyboru i LOFCIE.

Forma wierszy jest dowolna: wiersze białe, krótkie haiku, wiersze wolne i toniczne. Wystarczy odrobina fantazji. Wśród wszystkich osób biorących udział w akcji #PłacęWierszem zostanie wybrany zwycięzca, który dodatkowo otrzyma tomy nominowane do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2018. Prosimy o podanie numeru telefonu lub adresu e-mail pod zgłoszonym wierszem.

To nie wszystko! Dla osób, które w dniach 21 marca – 25 marca zamieszczą w publicznych postach na Instagramie zdjęcia obrazujące hasło „poezja w mieście” z hasztagami #poezjawmiescie #poetawolnosci i #igersgdansk przygotowano pakiety z książkami, tomikami sieci Versopolis, gadżety Festiwalu Europejski Poeta Wolności, paczkę specjalnej mieszanki kawy od IKM i palarni Kawana oraz Drugą sąsiedzką książką kucharską (niedostępną w sprzedaży). Partnerem konkursu jest grupa IgresGdańsk: https://www.instagram.com/igersgdansk/, która pomoże wybrać pięciu laureatów konkursu.

Lokalizacje akcji #PłacęWierszem:

  • Sztuka Wyboru, ul. J. Słowackiego 12;
  • LOFT, ul. Młyńska 15;
  • Biblioteka Pod Żółwiem, ul. Św. Ducha 111/113;
  • Księgarnia Firmin, ul. Targ Węglowy 1;
  • Kawiarnia filmowa „W Starym Kadrze”, ul. Grobla I 3/4.

Regulamin akcji: http://bit.ly/Place_Wierszem_regulamin2018

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1854229121256632/.