Versopolis

Versopolis jest siecią europejskich festiwali poetyckich z 14 państw, która wspiera młodych twórców i promuje ich twórczość poza granicami ojczystych krajów. Działa już czwarty rok i zrzesza ponad 160 poetek i poetów.

Polskę w sieci Versopolis reprezentuje Międzynarodowy Festiwal Literatury Europejski Poeta Wolności organizowany przez Instytut Kultury Miejskiej z Gdańska. W tym roku w ramach Festiwalu będziemy gościć: Dortę Jagić z Chorwacji (laureatka Nagrody Europejski Poeta Wolności 2014), Kim Moore z Wielkiej Brytanii, Sigurbjörg Thrastardóttir z Islandii i Johannę Venho z Finlandii.

Na spotkania z autorkami i ich tłumaczami oraz premierę ich wyborów wierszy zapraszamy 23 marca (piątek) w godzinach 11:00-15:00 (aula 1.43 na Wydziale Filologicznym i Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 55).

Edycja 2015
poeci, tłumacze, materiały

 

Edycja 2016
poeci, tłumacze, materiały

 

Edycja 2017
poeci, tłumacze, materiały

 

 

Projekt powstał pod patronatem i przy wsparciu Komisji Europejskiej, a jego głównym pomysłodawcą i koordynatorem jest słoweńskie wydawnictwo Beletrina, które organizuje międzynarodowy festiwal Dni Poezji i Wina.